| 브랜드 이름: | Yirilom |
| 모델 번호: | 소파용 포켓스프링 |
| MOQ: | 100개 |
| 가격: | 1.4~1.8USD |
| 포장 세부사항: | 압연 포장: 15-30개/팩, 압축 포장: 15-30개/팩. |
| 지불 조건: | T/T,웨스턴 유니온,머니그램 |
| Product Name | Pocket Spring Of Sofa Inner Spring Unit |
|---|---|
| Material | High Carbon Steel Wire |
| Wire Diameter | 1.8mm-2.0mm |
| Head Diameter | 4-6.5cm |
| Middle Diameter | 4.5-7.5cm |
| Height | 6-23cm |
| Turns | 4-7 Turns |
| Coils Counts | According to the demand of clients |
| MOQ | Negotiate |
| Woven Fabric | 65-100g/㎡ Or Can Be Customized |
| Size | Any Size Available |
| Color | White, Blue Or Customized |
| Packing | Compressed And Rolled |
| Application | For Sofa Factory/Manufacturer |
A sofa with a pocket spring system is a mark of quality and a significant investment in long-term comfort. It signifies a well-built, durable piece of furniture designed to provide superior support and retain its shape for years to come. If you are looking for a sofa that combines the support of a great mattress with the comfort of a luxury couch, this is the feature to prioritize.