| 브랜드 이름: | Yirilom |
| 모델 번호: | 소파 포켓 스프링 |
| MOQ: | 200개 |
| 가격: | USD 1.45~1.42/PCS |
| 포장 세부사항: | 롤링 포장 : 15-30pcs/팩 |
| 지불 조건: | T/T,웨스턴 유니온,머니그램 |
| Product Name | Sofa Pocket Spring |
|---|---|
| Material | High Carbon Steel Wire |
| Wire Diameter | 1.0mm-2.3mm |
| Head Diameter | 4-6.5cm |
| Middle Diameter | 4.5-7.5cm |
| Height | 6-25cm |
| Turns | 4-7Turns |
| Coils Counts | According to the demand of clients |
| Keywords | Pocket Spring For Sofa Cushion |
| Woven Fabric | 65-100g/㎡Or Can Be Customized |
| Size | Any Size Available |
| Color | White, Blue Or Customized |
| Packing | Compressed And Rolled |
| Application | For Sofa Factory/Manufacturer |
Pocket Spring Sofa Cushion are widely used to make seat cushions for sofas and recliners. Pocket spring system is created by wrapping individual springs into their own singular pocket of fabric.